Sākumlapa Kā uzsākt mācīties Faluņ Dafa Grāmatas Faluņ Dafa Vingrojumi Biežāk uzdotie jautājumi Faluņ Dafa brīvprātīgās kontaktpersonas Jūsu reģionā

Atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem

J: Kas ir Faluņ Dafa vai Faluņgun?
A: Faluņ Dafa, pazīstams arī kā Faluņgun, ir sena dvēseles un ķermeņa pilnveidošanas prakse, kas cēlusies aizvēsturiskajā Ķīnā. Prakse sastāv no nedaudzām nesteidzīgām, plūstošām kustībām un meditācijas. Tā ir vienkārša, viegli apgūstama un bezmaksas. Svarīgākais Faluņgun praksē ir pilnveidošanās saskaņā ar Visuma īpašību – Īstenība, Labestība, Pacietība.

J: Kas ir Li Hundži kungs?
A: Li Hundži kungs ir Skolotājs, kurš 1992. gadā Ķīnā plašu auditoriju iepazīstināja ar Faluņ Dafa mācību. Pēc tam divus gadus viņš Ķīnā nodarbojās ar publisku prakses apmācību, vēlāk prakse turpināja izplatīties, nodota no cilvēka cilvēkam. Saskaņā ar ķīniešu tradīcijām, Li kungs parasti godbijīgi tiek dēvēts par “Meistaru” vai “Skolotāju”. Viņš neprasa pret sevi īpašu izturēšanos, kā arī nepieņem no saviem skolniekiem naudu vai ziedojumus. Viņš padarījis pieejamu šo praksi visiem cilvēkiem, bez jebkādiem nosacījumiem. Pēdējo gadu laikā Li kungs nereti uzstājies ar publiskām lekcijām dažādās valstīs, tai skaitā Austrālijā, Zviedrijā, Kanādā un ASV.

J: Kas praktizē Faluņgun, un kādu labumu no tā gūst?
A: Faluņ Dafa praktizē visu vecumu, sociālo slāņu un kultūras līmeņu cilvēki vairāk nekā 111 pasaules valstīs. Gandrīz katram, kurš nodarbojas ar praksi, uzlabojusies veselība, mazinājusies spriedze un paaugstinājies enerģētiskais potenciāls.

J: Esmu ieinteresēts pamēģināt vai uzzināt par to ko vairāk – ar ko lai sāku?
A: Visās nodarbību vietās tiek piedāvāta brīva apmācība un visi ir laipni gaidīti. Uzzināt par nodarbību vietām var interneta mājas lapā https://lv.falundafa.org/falun-dafa-global-contacts.html. Visi materiāli ir brīvi pieejami internetā. No mūsu mājas lapas Jūs varat izdrukāt visus vajadzīgos materiālus un grāmatas personiskai lietošanai. Grāmatas ir pārdošanā arī grāmatnīcās. Tāpat Jūs varat apmeklēt http://www.TIANTIBOOKS.org/ citu nepieciešamo materiālu iegādei.

J: Kā es varētu iegūt Faluņgun grāmatu un videoierakstu ar pamācībām vingrinājumu izpildē?
A: Kompānija Tianti Books Inc specializējas ar Faluņ Dafa / Faluņgun (Falun Dafa / Falun Gong) saistītu grāmatu un audio/video materiālu izdošanā un izplatīšanā. Jautājiet interneta mājas lapā: http://www.TIANTIBOOKS.org/. Tāpat Jūs varat griezties pie brīvprātīgās kontaktpersonas Jūsu reģionā.
Uz lapas sākumu


 
Informācija par situāciju Ķīnā

Droši vien būsiet dzirdējuši par masveida represijām, kas pret Faluņgun pašreiz norisinās Ķīnā. Kas patiesībā notiek, un kādēļ Ķīnas valdība tik agresīvi noskaņota pret neapšaubāmi miermīlīgu un nekaitīgu praksi? Domāju, ka spēsim radīt zināmu skaidrību šajos jautājumos.

Priekšvēsture

Pirmkārt, jābūt pilnīgi skaidram, ka Ķīnas valdības pārstāvji, gluži tāpat kā Ķīnas Komunistiskās partijas biedri, ir oficiāli ateisti, tādēļ jebkas, kas saistīts ar garīgumu, nav pieņemams un visbiežāk tam nav nekādu tiesību pastāvēt, jo tas nesaskan ar komunistisko ideoloģiju. Mēs, kas dzīvojam valstīs ar demokrātisku, vēlētu valdību, uzskatu un ticības brīvību, uzskatām tās par cilvēka pamattiesībām, bet Ķīnā šīs cilvēka fundamentālās tiesības reti tiek aizstāvētas.

Notikumi

1999. gada 25. aprīlī vairāk nekā 10 000 Faluņ Dafa praktizētāji likumīgi un mierīgi bija sapulcējušies pie Ķīnas valdības ēkas Džunnaņhai Pekinā. Sapulcēšanās iemesls bija iepriekš radies konflikts starp Faluņ Dafa praktizētājiem un Ķīnas policijas darbiniekiem Tiaņdzjiņas pilsētā, kā arī nepamatots aizliegums publicēt Faluņ Dafa materiālus. Sanāksme noritēja mierīgi, tika ievērota kārtība. Pēc tam, kad tās dalībnieki bija izklāstījuši savu gadījumu Ķīnas premjerministram Džu Žundzji, viņi klusi atgriezās savās mājās.

Šis notikums šokēja Ķīnas līderi, jo viņam šķita neaptverami, ka tik liels skaits cilvēku varējuši tik īsā laikā sanākt kopā valsts galvaspilsētas sirdī. Kopš incidenta Tjaņaņmeņ laukumā 1989. gadā, kad tur bija pulcējušās lielas studentu masas, tik daudz cilvēku vairs ne reizi netika pulcējušies vienuviet, lai apelētu pie valdības, un valdības reakcija bija strauja un brutāla.

1999. gadā, naktī uz 19. jūliju simtiem praktizētāju mājās ielauzās policisti, lai arestētu viņus un iemestu cietumā.

Nākamajā dienā Faluņ Dafa Ķīnā oficiāli tika pasludināts ārpus likuma. No šī brīža pret Faluņ Dafa tika vērsta spēcīga valdības kampaņa, ar kuras palīdzību bija paredzēts apspiest un iznīcināt Faluņ Dafa. Plašsaziņas informācijas līdzekļi, kas atradās valsts kontrolē, nepārtraukti publicēja presē apmelojumus par Faluņ Dafa, turklāt, ar Ķīnas vēstniecību starpniecību šie apmelojumi tika izplatīti arī pa visu pasauli. To mērķis bija maldināt sabiedrību un slēpt savus smagos cilvēktiesību pārkāpumus pret Faluņ Dafa praktizētājiem, tūkstošiem no kuriem tika turēti ieslodzījumā, pakļauti nopratināšanai, spīdzināšanai un tā saucamajai “pārveidošanai”.

Līdz pat šodienai Ķīnas valdība izmanto visus iespējamos līdzekļus, lai apspiestu un represētu cilvēkus, spiežot viņus atteikties no savas pārliecības. Pielietojot draudus un uzliekot milzīgas soda naudas, viņi nostādījuši sabiedrību un ģimenes locekļus vienu pret otru, tūkstoši ir zaudējuši darbu un mājas. Šis saraksts joprojām papildinās.

Tikušas iznīcinātas un sadedzinātas miljoniem Faluņ Dafa grāmatas un skaņu ieraksti. Ķīnā ir nobloķētas visas interneta mājas lapas, kas attiecas uz Faluņ Dafa, un tie, kas nosūta ziņojumus par piekaušanu un citām ļaundarībām, ko tiem nācies piedzīvot, atrodoties ieslodzījumā, tiek arestēti un notiesāti par “valsts noslēpumu izpaušanu”. Praktizētājiem liegtas likumīgas tiesības aizstāvēties un, izrādēm līdzīgās tiesu prāvās, viņiem tiek piespriesti cietumsodi, kas pārsniedz pat 18 gadus. Tūkstošiem citu nosūtīti uz darba nometnēm vispār bez jebkāda tiesas sprieduma.

Mēdz būt arī vēl ļaunāk, daudzi Faluņ Dafa praktizētāji tikuši ievietoti psihiatriskajās klīnikās, kur tiem piespiedu kārtā injicēti spēcīgi psihotropiski medikamenti, ar ko viņu veselībai nodarīts milzīgs ļaunums. Šāda taktika tika pielietota arī Padomju Savienībā Staļina laikā, lai liktu sabiedrībai domāt, ka šie upuri ir psihiski slimi, vājprātīgi, un tādēļ tos nepieciešams izolēt.

Uz šodienu ir dokumentēti gadījumi, kad pilnīgi veseli praktizētāji, atrodoties cietumā, tikuši sisti un spīdzināti līdz nāvei.

Visu šo spīdzināšanu un vardarbības laikā Faluņ Dafa praktizētāji nodemonstrējuši neiedomājamu labestību un pacietību. Neviens praktizētājs neko nav uzsācis pret kādu no policijas darbiniekiem, ne arī centies atriebties. Visā pasaulē, visi praktizētāji pielieto apelācijai tikai likumīgus, miermīlīgus un nevardarbīgus paņēmienus. Šāda izturēšanās, sastopoties vaigu vaigā ar mocībām un nelikumībām tik nepieredzēti plašā mērogā, neapšaubāmi parāda visai pasaulei Faluņ Dafa labestīgo un miermīlīgo būtību.

Kā Jūs varat palīdzēt?

Labākais veids, kā Jūs varat palīdzēt, ir pastāstīt apkārtējiem par Faluņ Dafa. Dodiet viņiem iespēju uzzināt, ka tā ir prakse, kas balstīta uz senu filozofiju, kas dod cilvēkiem iespēju iegūt labāku veselību un dvēseles mieru. Ķīnas spēcīgākais ierocis cīņā pret visām garīgām praksēm, ir nosaukt tās par “kultu”, jo bieži vien pietiek ar šī vārda nievājošo nozīmi, lai liktu cilvēkiem kļūt uzmanīgiem, turklāt, attiecībā uz Faluņ Dafa šāds apzīmējums ir pilnīgi aplams. Praktizētāji dzīvo tāpat, kā citi normāli cilvēki, viņi aktīvi piedalās sabiedriskajā dzīvē. Prakse ir katra cilvēka individuāla izvēle, tā vērsta uz sevis pilnveidošanu. Tā neuzliek nekādas saistības, un katram ir tiesības brīvi nākt un iet, kad vien tas vēlas. Daudz pareizāk būtu saukt Faluņ Dafa par “pilnveidošanās praksi” – tas ir jēdziens, kurš varbūt dažiem no mums Rietumos ir zināms. Daudz un dažādas Faluņ Dafa līdzīgas pašpilnveidošanās prakses Ķīnā tikušas praktizētas gadsimtiem ilgi, tās neskaitāmām cilvēku paaudzēm sniegušas veselību, gudrību un dvēseles mieru. Jo vairāk Rietumos iepazīst šīs mākslas, jo vairāk paplašināsies arī mūsu leksika attiecībā uz tām.

Dodiet iespēju cilvēkiem uzzināt par to, kas notiek ar Faluņ Dafa praktizētājiem Ķīnā. Izgatavojiet kopijas videofilmai “Faluņgun: patiess stāsts” un aiciniet savus draugus un kolēģus to noskatīties. Rakstiet savas valdības pārstāvjiem, lai tie zina, ka viņu vēlētāji ir informēti par cilvēktiesību stāvokli Ķīnā.

“Mēs neesam pret Ķīnas valdību, un nebūsim pret to arī nākotnē. Citi var izturēties pret mums slikti, bet mēs neizturamies slikti pret citiem, nevienu neuzskatām par savu ienaidnieku.

Mēs aicinām visu tautu valdības, starptautiskās organizācijas un labas gribas cilvēkus visā pasaulē sniegt savu atbalstu un palīdzību, lai atrisinātu pašreizējo krīzes situāciju Ķīnā.”

- Li Hundži, 1999. gada 22. jūlijs


Resursi sīkākai informācijai par situāciju Ķīnā:
Amnesty International
FalunInfo.net - svarīgākie un interesantākie jaunumi par Faluņ Dafa, ko ikdienas sagatavo praktizētāji.
http://www.fofg.org/ - organizācija “Faluņgun draugi” pieprasa atbrīvot Ķīnas Tautas Republikā ieslodzītos sirdsapziņas gūstekņus un apturēt vajāšanu, kas izvērsta pret Faluņgun praktizētājiem.

Uz lapas sākumu