
Mūsu Faluņ Dafa simbols ir Faluņ. Faluņ emblēmas centrā atrodas zīme (vaņ), kuru daudzu tautību cilvēki, tūkstošiem gadu laikā ir uzskatījuši par laimes un labklājības simbolu.
Grāmatā Džuaņ Faluņ Skolotājs Li Hundži raksta tā:
Rotējošam Faluņ piemīt Visuma īpašības. Tas ir Visuma iemiesojums. Budas sistēmas Faluņ, Dao sistēmas Iņ un Jan, desmitvirzienu pasaule viss, bez izņēmuma, ir attēlots Faluņ emblēmā.
Faluņ emblēma simbolizē Visumu miniatūrā. Arī citās izplatījuma telpās tam piemīt sava pastāvēšanas forma un evolūcijas process, tādēļ es uzskatu to par pasauli.
Dažas ziņas no kāškrusta simbola vēstures
Angļu un vācu vārds swastika cēlies no senā sanskrita, kurā vārds SVASTIKAH nozīmēja nest veiksmi. Vārda pirmā daļa SVASTI var tikt sadalīta vēl divās daļās: SU(kas nozīmē labi, veiksmīgi) un ASTI ASTIKAH (kas nozīmē being- būt). Indijā šis vārds asociējas ar kaut ko labu, un nozīmē labvēlīgs. Šajā valstī abi varianti, pulksteņa rādītāja virzienā un pretēji, tika pielietoti ar dažādu nozīmi.
Tā kā kāškrusts ir simbols, tas ticis pielietots dažādos laikos un dažādās sabiedriskās formācijās. Viens no vissenākajiem kāškrusta atveidojumiem atrasts, uzzīmēts uz paleolīta perioda alas sienām, tas izpildīts vismaz pirms 10 000 gadiem. Apmēram pirms 2000 gadiem, kad Budisms no Indijas pārceļoja uz Ķīnu, arī ķīnieši izmantoja šo simbolu, un tā veiksmes un labklājības ideju. Ķīnā kāškrusts tiek uzskatīts par ķīniešu hieroglifu, kurš skan kā WAN Mandarīnu valodā. Tāpat tiek izrunāts arī cits ķīniešu hieroglifs, kura nozīme ir desmit tūkstoši; vislielākais skaitlis.
Tūkstošiem gadu gaitā, gandrīz katra mūsu planētas cilvēces formācija un grupa ir izmantojusi kāškrusta simbolu. Vācu ciltis to pazina kā Cross of Thor (Dieva Krusts), un interesanti ir tas, ka nacisti Otrā Pasaules kara laikā neizmantoja šo terminu tādā interpretācijā, lai gan tas ietilpst vācu vēsturē, bet izvēlējās labāk piesavināties indiešu terminu kāškrusts. Kā Cross of Thor, šo simbolu, vēl ilgi pirms Hitlera, skandināvu ieceļotāji atnesa uz Angliju, uz Linkolnšīru un Jorkšīru. Vēl interesantāks šķiet fakts, ka 2000 gadus sens kāškrusta attēlojums tika atrasts Jūdejas tempļos Palestīnē, tas nozīmē, ka Hitlers piesavinājies ne tik vien indiešu, bet arī ebreju simbolu.
Amerikā kāškrustu izmantoja zemes ziemeļu, centrālās un dienvidu daļas indiāņi. Saskaņā ar Džo Hofleru, kurš atsaucas uz doktoru Kumbari (muzejs Ksindžangi, Ķīnā), indo-ārieši, kas piederēja pie ģermāņu atzara, 2000 gadus pirms mūsu ēras, ceļojot uz Eiropu, jau tad atveda sev līdzi kāškrusta simbolu (saules disks), kā māksliniecisku simbolu no tā laika reliģijas, par ko liecina Kurgānas (Krievijā), Ksindžanas (Ķīnā) indo-āriešu kapu vietu izrakumi.
* Cross tulkojumā no angļu valodas nozīmē krusts; Thor ziemeļu tautu skandināvu, islandiešu mitoloģijā nozīmē Pērkona un Lietus Dievs.
|